Juhend

Kuidas müüa korterit ilma maaklerita

Avasta, kuidas müüa oma kinnisvara iseseisvalt. Järgi meie samm-sammulist juhendit, et müüa oma kodu ilma vahendustasudeta, turvaliselt ja tõhusalt

Kellele on juhend mõeldud?

Esimese kodu müüjad

See juhend on ideaalne neile, kes esimest korda müüvad oma kinnisvara. Anname samm-sammulised juhised, kuidas valmistada ette oma kodu müügiks ja kuidas läbi viia tehingut otse ostjaga, vältides maakleri tasusid.

Kiire müügi soovijad

Kui soovid oma kinnisvara kiiresti müüa, aitab see juhend sul mõista, kuidas optimeerida müügiprotsessi. See on suunatud neile, kes vajavad kiireid tulemusi ja soovivad tehingut teostada võimalikult väheste tõrgetega.

Samm 1

Müügiprotsessi ajakava määramine

  1. Tähtaja määramine
    Määra konkreetne tähtaeg, millal soovid müügiprotsessi lõpule viia ja raha oma kontole saada. Selge tähtaeg aitab sul müügiprotsessi paremini planeerida ja jälgida.
  2. Kiire müük vs hinnaalandus:
    Arvesta, et mida kiiremini soovid müüa, seda suurem on tõenäosus, et pead hinnaalandust tegema. Kiire müük võib olla kasulik, kui vajad raha kiiresti või soovid vältida pikaajalisi kulusid, mis kaasnevad kinnisvara omamisega.
  3. Müügivalmidus
    Veendu, et oled emotsionaalselt ja praktiliselt valmis müügiprotsessiks. See tähendab nii isiklike asjade eemaldamist korterist kui ka vajaliku dokumentatsiooni, nagu kommunaalarved ja korteriühistu dokumendid, ettevalmistamist.
  4. Turuolukorra mõistmine
    Ole teadlik praegusest turuolukorrast ja sellest, kuidas see võib mõjutada sinu müügiprotsessi. Kui turul valitseb müüjate ülekaal, võib müügiprotsess võtta kauem aega ja nõuda rohkem läbirääkimisi.
Samm 2

Korteri hinna määramine

  1. Hinna paikapanek
    Määra realistlik müügihind, mis põhineb turuolukorral ja konkreetse kinnisvara omadustel. Kui sinu hind on liiga kõrge, võib kinnisvara turul liiga kauaks seisma jääda, tekitades küsimusi selle seisukorra kohta. Samas, liiga madal hind võib küll kiiresti huvilisi meelitada, kuid jätta sind kahjumisse.
  2. Turuanalüüs ja konkurentide hindamine
    Uuri sarnaste kinnisvaraobjektide hindu, kasutades kinnisvaraportaale ja konsulteerides professionaalsete hindajatega. Analüüsi hinnatrende ja turunõudlust, et määrata konkurentsivõimeline hind, mis tõmbaks ligi võimalikult palju ostjaid.
  3. Hinna korrigeerimine vastavalt turunõudlusele
    Ole valmis oma hinda korrigeerima vastavalt turu nõudlusele. Kui märkad, et huvi sinu kinnisvara vastu on madal, kaalu hinna langetamist, et kiirendada müüki. Vastupidi, kui nõudlus on kõrge, võid hinna määrata algselt plaanitud tasemest kõrgemale.
  4. Professionaalse hindaja kaasamine
    Kaalu professionaalse hindaja palkamist, kes aitab määrata kinnisvara turuväärtust, arvestades kõiki olulisi aspekte nagu asukoht, seisukord, suurus ja muud eriomadused. Hindaja pakub objektiivset vaadet, mis on eriti kasulik, kui sul on kinnisvaraga emotsionaalne side.
  5. Müügieesmärkide ja strateegia seadmine
    Sea selged müügieesmärgid ja koosta strateegia, kuidas neid saavutada. Kui sinu eesmärk on kiire müük, võib osutuda vajalikuks agressiivsem hinnakujundus. Kui soovid maksimeerida tulu, võid hinna määrata kõrgemale, et jätta ruumi läbirääkimisteks.
  6. Iga kinnisvara on müüdav
    Oluline on mõista, et müüa saab igasugust kinnisvara, oluline on õige hind. Kui müüte oma kodu, võib teil olla selle vastu emotsionaalne kiindumus, kuid ostjal seda ei pruugi olla. Pidage seda meeles hinna määramisel.
Samm 3

Korteri müügiks ettevalmistamine

  1. Kodu seisundi hindamine
    Vaata oma kodu kriitilise pilguga ja määra, milliseid parandusi on vaja teha. Põhjalikud remonditööd ei pruugi alati olla vajalikud, kuid väikesed parandused nagu pragude täitmine või värvimine võivad oluliselt parandada kodu esmamuljet.
  2. Kodu korrastamine ja puhastamine
    Korista põhjalikult kogu korter ja eemalda isiklikud esemed, mis võivad takistada ostjatel enda nägemist selles ruumis. Mida puhtam ja korralikum on ruum, seda atraktiivsem see ostjatele tundub.
  3. Staging (kodu lavastamine):
    Kasuta home staging'u tehnikaid, et muuta oma kodu võimalikult atraktiivseks. See võib hõlmata mööbli ümberpaigutamist, dekoratiivelementide lisamist või isegi ajutiste mööbliesemete rentimist, et luua soovitud atmosfäär.
  4. Valgustuse optimeerimine
    Veendu, et sinu kodu on hästi valgustatud. Looduslik valgus teeb imesid, seega ava kardinad ja tõsta esile aknad. Kui loomulikku valgust ei ole piisavalt, lisa ruumi täiendavaid valgusteid, et muuta see soojemaks ja kutsuvamaks.
  5. Fotod
    Planeeri professionaalne fotosessioon, et jäädvustada oma kodu parimad küljed. Hea fotograafia on ülioluline, sest enamik ostjaid näeb sinu kodu esmakordselt just fotode kaudu. Kvaliteetsed, hästi tehtud fotod aitavad suurendada huvi sinu kuulutuse vastu.
Samm 4

Turundusmaterjalide ettevalmistamine

  1. Kuulutuse koostamine
    Koosta kuulutus, mis tõstab esile sinu korteri parimaid omadusi. Ole täpne ja aus - too välja kõik positiivsed aspektid, aga ära jäta mainimata ka olulisi puudujääke. See aitab vältida hilisemaid arusaamatusi ja usalduse kaotust.
  2. Fotode valik ja paigutus
    Vali kuulutuse jaoks kvaliteetsed fotod, mis näitavad nii korteri sisemust kui ka välimust. Hea on lisada fotosid erinevatest tubadest, vaadetest aknast ja võimalusel ka hoone üldistest aladest või naabruskonnast.
  3. Korteri plaan ja asukoha kaart
    Lisa kuulutusele korteri plaan ja asukoha kaart. See aitab huvilistel paremini mõista korteri paigutust ja selle asukohta linna või piirkonna kontekstis.
  4. Eripärade rõhutamine
    Rõhuta oma kuulutuses korteri eripärasid, nagu renoveeritud köök, rõdu või kaunid vaated. Maini ka kõiki hiljuti tehtud uuendusi või lisaväärtusi, mis võivad ostjatele huvi pakkuda.
  5. Korrektne ja veenev tekst
    Veendu, et kuulutuse tekst oleks grammatiliselt korrektne ja stiililt veenev. Oluline on olla täielikult aus kõigi potentsiaalsete puuduste, nagu varjatud defektid, mürarikkad naabrid või probleemid kütmisega talvel. Kui oled teadlik mõnest varjatud veast, on parem see kohe avalikustada. Müüjana vastutad peidetud defektide eest kaks aastat pärast tehingu sõlmimist, ja ostjal on õigus nõuda kompensatsiooni või isegi tehingu tühistamist, kui probleemid ilmnevad hiljem.
Samm 5

Aktiivne turundus ja ostjatega suhtlemine

  1. Kuulutuse levitamine
    Aktiivselt levita oma kuulutust kõikjal, kus võimalik. Kasuta sotsiaalmeedia platvorme nagu Facebook, Instagram ja LinkedIn, et jõuda laiema publikuni. Samuti postita kuulutus erinevatele kinnisvaraportaalidele ja kaaluge isegi lühiajaliste reklaamide kasutamist nendes keskkondades.
  2. Suhtlus huvilistega
    Ole valmis kiiresti ja asjalikult reageerima kõigile päringutele. Pea meeles, et kiirus ja avatus suhtluses loovad usaldusväärsust. Vasta ostjate küsimustele täpselt ja põhjalikult, pakkudes lisainformatsiooni korteri ja ümbruskonna kohta.
  3. Korteri näitamine
    Korralda regulaarseid korteri näitamisi, et huvilistel oleks võimalus kohapeal tutvuda. Ole paindlik näitamisaegade osas ja püüa kohandada neid potentsiaalsete ostjate ajakavaga. Samuti kaalu virtuaalse tuuri võimalust, mis võib olla atraktiivne neile, kes ei saa kohale tulla.
  4. Tagasiside kogumine ja analüüs
    Pärast iga näitamist küsi huvilistelt tagasisidet. See aitab mõista, mis on potentsiaalsete ostjate jaoks atraktiivne või milliseid küsimusi nad veel võivad omada. Tagasiside analüüsimine võimaldab teha vajalikke muudatusi turundusstrateegias või hinna kohandamises.
  5. Network'i kasutamine
    Ära alahinda suusõnalist turundust. Räägi oma sõpradele, kolleegidele ja tuttavatele, et müüd korterit. Tihti võib just läbi tutvusringkonna leida kiiresti huvilisi.
Samm 6

Korteri näitamine

  1. Eeltöö ja ettevalmistus
    Enne kui sa hakkad korterit näitama, veendu, et kõik on korras ja esitlusvalmis. Tee viimased puhastustööd ja veendu, et korter lõhnab värskelt. Mõtle detailidele, nagu lilled laual või kerged kardinad, mis lisavad ruumidele õhulisust.
  2. Näitamiste korraldamine
    Ole paindlik näitamiste ajakavas ja püüa kohandada neid vastavalt huviliste soovidele. Paku erinevaid aegu, sh õhtuseid ja nädalavahetuse aegu, et võimaldada võimalikult paljudel huvilistel korterit külastada.
  3. Ruumide tutvustamine
    Juhata potentsiaalsed ostjad läbi kõikide ruumide, rõhutades iga toa eripärasid ja võimalusi. Näita, kuidas ruumid on omavahel seotud, ja too välja aspekte, mis ei pruugi fotodel ilmneda, nagu näiteks panipaikade olemasolu või loomuliku valguse hulk.
  4. Küsimustele vastamine
    Ole valmis vastama kõikvõimalikele küsimustele, mis võivad ostjatel tekkida. See hõlmab nii korteri tehnilisi üksikasju kui ka üldisemaid küsimusi ümbruskonna, naabrite ja halduskulude kohta. Avatud ja aus suhtlus aitab luua usaldust.
  5. Dokumentide esitamine
    Hoia käepärast kõik olulised dokumendid, nagu kommunaalarved erinevatest aastaaegadest, korteriühistu protokollid või muud olulised paberid, mis võivad ostja otsust mõjutada. Näita neid dokumente huvilistele, et kinnitada oma sõnu faktidega.
  6. Emotsionaalse ühenduse loomine
    Proovi luua külastuse ajal emotsionaalne side huvilistega. Näita, kuidas korter võiks sobida just nende vajadustega, rääkides näiteks korteri potentsiaalist olla koduks noorele perele või tööruumiks vabakutselisele.
Samm 7

Müügitehingu läbirääkimised

  1. Ostjaga suhtlemine
    Ole avatud ja valmis suhtlema ostjaga igal ajal. Kuula hoolikalt nende vajadusi ja ootusi. See aitab sul mõista, mis on ostjale oluline, ja annab võimaluse näidata, kuidas sinu korter nende vajadustele vastab.
  2. Ostja mõtlemisaeg ja järelkontakt
    Anna ostjale aega oma otsuse üle järele mõelda. Pärast esialgset kohtumist ja läbirääkimisi on hea tava jäta mõningane mõtlemisruum, kuid võta kindlasti ühendust mõne päeva pärast, et uurida nende otsust või edasist huvi.
  3. Hinna läbirääkimine
    Valmistu pakkumisi vastu võtma ja ole paindlik hinna osas. Aruta ostjaga läbi hinnapakkumised, selgitades, miks oled korteri hinna just nii seadnud. Kui ostja teeb pakkumise, mis on allpool sinu ootusi, kaalu vastupakkumise tegemist, mis oleks mõlemale poolele vastuvõetav.
  4. Kompromisside tegemine
    Ole valmis tegema kompromisse, eriti kui see aitab tehingu edukalt lõpule viia. Mõtle, millised aspektid on sulle müügiprotsessis kõige olulisemad, ja millistes punktides oled nõus järele andma.
  5. Müügiprotsessi detailide arutamine
    Aruta ostjaga kõiki tehingu detaile, sealhulgas üleandmise kuupäeva, mööbli ja seadmete, mis jäävad korterisse, ja kõikide lisakulude (nagu notaritasud ja riigilõivud) jaotust. Selgita, millised kulud jäävad müüja kanda ja millised ostja.
Samm 8

Müügitehingu lõpuleviimine ja omandiõiguse üleandmine

  1. Tehingu detailide kokkuleppimine
    Arutage ostjaga kõik tehingu detailid ja leppige kokku, mis jääb korterisse ja kuidas jagunevad tehinguga seotud kulud, nagu notaritasud ja riigilõivud. Selgitage ja fikseerige kõik kokkulepped, et vältida hilisemaid arusaamatusi.
  2. Notariaja broneerimine
    Leidke notari juures aeg, mis sobib mõlemale poolele. See on oluline samm, kuna notar on tehingu juriidilise korrektsuse tagaja.
  3. Müügilepingu ettevalmistamine
    Notar saadab nii müüjale kui ostjale müügilepingu mustandi. See on hetk, mil saate üle vaadata kõik lepingus sisalduvad punktid ja veenduda, et kõik olulised detailid on arvesse võetud.
  4. Lepingutingimuste ülevaatamine tehingu ajal
    Tehingu toimumisel notari juures kontrollige uuesti, et kõik kokkulepitud detailid on lepingus korrektselt kirjas. Kinnitage, et kõik vajalikud tingimused, sealhulgas koreteri sesund ja jääv mööbel, on lepingus õigesti fikseeritud.
  5. Üleandmise kuupäeva kokkuleppimine
    Leppige ostjaga kokku vara üleandmise kuupäev. See kuupäev märgitakse lepingusse ja sellest sõltuvad kõik järgnevad sammud, nagu võtmete ja dokumentide üleandmine.
  6. Omandiõiguse üleandmine ja akti koostamine
    Üleandmisel koostage omandiõiguse üleandmise akt, milles kajastuvad kõik olulised aspektid, nagu vara seisukord ja arvestite näidud. andke ostjale üle kõik korteriga seotud võtmed ja vajalikud dokumendid, nagu garantii akende vahetuse kohta ja muud olulised paberid, mis on seotud korteri seisukorra ja haldamisega. Allkirjastage akt koos ostjaga, kinnitades, et kõik lepingu tingimused on täidetud.
  7. Järelkontroll ja suhtlus
    Pärast kõikide dokumentide ja võtmete üleandmist jätkake suhtlemist ostjaga, et tagada kõigi küsimuste ja võimalike probleemide lahendamine. See aitab tagada sujuva ülemineku ja hea suhte säilitamise ostjaga.

Alternatiiv iseseisvale müümisele

Kuigi korteri iseseisev müümine on võimalik, nõuab see palju aega ja energiat. Kui soovid protsessi lihtsustada ja kiirendada, pakub KINN.EE efektiivset alternatiivi. Meie juures müüd oma kinnisvara kiiresti ja mugavalt, ilma lisakuludeta. Kinn.ee võimaldab raha saada kontole vaid seitsme päevaga ja hoolitseb kogu müügiprotsessi eest.

Sinu eelised

Users icon

Kiiresti

7 päeva alates taotluse esitamisest rahani kontol. Te ei pea ootama ostja laenuotsust, meil on kohe raha olemas.

Check icon

Turvaliselt

Tehing notari juures - kohapeal või kaugtõestusega.

Mugavalt

Mugavalt

Müük 1 korteri näitamisegea. Puudusi ei pea hakkama kõrvaldama. Tehingu vormistamise võtame enda peale.

Support icon

Tehingu garantii 100%

Hind ja tähtajad on lepingus fikseeritud.

Bulb

Lahendame probleemid

Maksame võlad, võtame maha koormatisi jne.

Note icon

Tasuta

Puuduvad:
- kinnisvara hindamisega seotud kulud
- vahendustasu
- notaritasud
- riigilõiv
Võtame kõik tehingu kulud enda peale.